Medine Müdafaası / Fahreddin Paşa

Medine Müdafaası / Fahreddin Paşa  • Tedarik Süresi: 1 Gün
  • Gönderim Süresi: 2 Gün
%30.00 indirim 90,00 TL 63,00 TL
Tükendi

"Medine’yi Fahreddin Paşa değil, vatan terk etti" Hicaz İsyanı… Yakın tarihimizin gerçekleri… Bir millet kendi eliyle, kendi kanıyla, kendi gücüyle kazandığı şerefi unutabilir mi? Hele bangır bangır haykıran sayısız tarihi zaferlere güle güle mi diyeceğiz? Asla… Medine savunması süresince, "Beytullah ile Ravza-ı Mutahhara’yı katiyen bırakmam" diyen Fahreddin Paşa nasıl unutulur? Mekke’siz bir Osmanlı Devleti olabilir miydi? Medine üstünde bizim bayrağımız dalgalanıyordu. "Hicaz bizimdir" diyorduk. Şam evimiz kadar bizimdi. Bir destandı Hicaz! Bir destandı Hicaz savunması!.. Mustafa Kemal Paşa, Fahreddin Paşa’nın Ankara’ya geldiğini duyunca, "Sağlığında adını tarihe altın harflerle yazdıran kahraman geldi!" diye karşıladı. *** Bu kitapta Medine müdafaasını heyecanla okurken yaşaran gözlerinizi sileceksiniz. Fahreddin Paşa ve askerleri, memleketten bir kuş, bir rüzgâr, bir kara trenle mektup bekleyerek teselli oldular. Kara sevdalarına kupkuru kelimeler yetiyordu. Mekânları cennet olsun…

ISBN 9786051512921
Sayfa Sayısı 320 Sayfa
Baskı .Baskı 2018
Boyut 13.50x23.00 cm
Basım Tarihi 2018
Kategori Tarih
Yazar Şükrü Altın
Yayınevi Hayat Yayınları

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kargo alıcıya aittir. 300 TL ve üzeri kargo ücretsizdir.


Stokta olmayan ürünlerin tedarik süresi ortalama 2 iş günüdür. İmzalı gelen ürünlerde bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Kitapokur.com olarak kargolarımızı UPS Kargo ile göndermekteyiz.

Kargolar, kargo firmalarının yoğunluk durumuna göre 3 ile 8 gün içinde teslim edilmektedir.


Diğer sorularınız için hafta içi 9-18 saatleri arasında 0537 522 5230 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 0537 522 5230 numaralı hattımız aynı zamanda Whatsapp hattımızdır. Whatsapp üzerinden 7/24 mesaj atabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da olsa en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Çok Satanlar