Gönüller Sultanı Hz. Muhammed'İn (Sav) Hayatı

Gönüller Sultanı Hz. Muhammed'İn (Sav) Hayatı  • Tedarik Süresi: 1 Gün
  • Gönderim Süresi: 2 Gün
%30.00 indirim 95,00 TL 66,50 TL

Allah Resulü (sav) akılların öğretmeni, nefislerin terbiyecisi ve kalplerin sevgilisi idi. Onu gören herkes onu canından çok sevdi. O her şeyden önce gönüller Fatih’idir. Onun tevhid davasını, şefkat ve merhametini, İslam’ı insanlara anlatmak ve sevdirmek için gösterdiği gayreti ve her şeyden daha çok gönülleri fethedişini anlatmak için yazılmıştır bu kitap. Kaynaklar taranırken en çok ve en sık karşılaşılan ifade şu olmuştur: "Anam, babam, canım sana feda olsun ya Resulellah!" Herkes onu canından bile çok seviyordu. Hz. Yasir ve Hz. Sümeyye onun getirdiği hakikat uğrunda her türlü eziyete katlanarak canlarını feda ettiler. Hz. Musab zengin bir aile çocuğu idi, genç yaşta iman etti, annesinin baskıları üzerine evi terk etti ve Resulüllah’a iltica etti, sonra da Habeşistan’a hicret etti. Akabe’de Medineliler Müslüman olup kendilerine İslam’ı anlatacak bir öğretmen isteyince Allah Resulü (sav) onu Medine’ye gönderdi. Bir yıl sonra hac mevsimi Mekke’ye geldi, önce Gönüller Sultanı’nı (sav) ziyaret etti, sonra annesi Hünas’ı. Annesi önce kendisine gelmediği için sitem edince "Önce Resulüllah, onu kimseye tercih edemem!" dedi. Onu herkesten çok seviyordu. Peygamberimizi (sav) seven sahabenin fedakârlığı göz yaşartacak nitelikte ve fevkalade. İlk Müslümanlar Kureyş müşriklerinin yaptığı işkencelere rağmen inançlarından taviz vermediler, İslam’ı daha iyi yaşayabilmek için Habeşistan’a hicret ettiler. Akabe’de Müslüman olan Medineliler canları pahasına Peygamberimizi (sav) koruma sözü verdiler; Bedir, Uhut, Hendek, Mu’te ve Huneyn’de sözlerinde durdular; İslam’ı dünyaya yaymak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar. Mute’de üç bin kişilik sahabe ordusu, 100 bin kişilik Bizans ordusunu yendi. İmparator Heraklius, komutanlarına niçin yenildiklerini sorduğu zaman şu cevabı aldı: "Bizim yaşamak için koştuğumuz gibi ölüme koşuyorlar, ölmekten korkmuyorlar."

ISBN 9786051511900
Sayfa Sayısı 648 Sayfa
Baskı .Baskı 2016
Boyut 13.50x21.00 cm
Basım Tarihi 2016
Kategori Maneviyat
Yazar Ali Erkan Kavaklı
Yayınevi Hayat Yayınları

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kargo alıcıya aittir. 300 TL ve üzeri kargo ücretsizdir.


Stokta olmayan ürünlerin tedarik süresi ortalama 2 iş günüdür. İmzalı gelen ürünlerde bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Kitapokur.com olarak kargolarımızı UPS Kargo ile göndermekteyiz.

Kargolar, kargo firmalarının yoğunluk durumuna göre 3 ile 8 gün içinde teslim edilmektedir.


Diğer sorularınız için hafta içi 9-18 saatleri arasında 0537 522 5230 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 0537 522 5230 numaralı hattımız aynı zamanda Whatsapp hattımızdır. Whatsapp üzerinden 7/24 mesaj atabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da olsa en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Çok Satanlar