Ekonomik Kalkınma Politikalarında KÜMELENME YAKLAŞIMI

Ekonomik Kalkınma Politikalarında KÜMELENME YAKLAŞIMI  • Tedarik Süresi: 0-1
  • Gönderim Süresi: 0-1
%30.00 indirim 50,00 TL 35,00 TL

 

Türkiye İçin Bir Yol Haritası

Bu kitap çalışması, ulusal ekonomik kalkınma politikalarında kümelenme yaklaşımının nasıl oluşturulması ve bu oluşuma bağlı olarak nasıl bir yol haritasının ortaya çıkarılması amacını taşımaktadır. Çalışmanın amacına dayalı olarak kitap iki ana bölümden müteşekkildir.

Kitabın birinci bölümü Ahilik Tipi Örgütlenme Modeli’nden başlayarak mekânların sosyoekonomik gelişim sürecinin temellerini ve bu süreçte endüstriyel kümelenme yapılanmalarının ilk oluşumunu, buna bağlı olarak iktisadi yerleşme davranışlarının nedenlerini (modellerini-boyutlarını) tarihsel bakış açısı ile değerlendirmektedir.

Kitabın ikinci bölümü ise kümelenme temelli bir kalkınma programının Türkiye’ye özgün yol haritasını ortaya çıkarmak için gerekli bilgileri arz etmektedir.

Kitapta, ulusal kalkınma hamlesinin gerçekleştirilebilmesi için kümelenme geliştirme çalışmalarının makro, mezo ve mikro düzeyde genel bir çerçevesini çizmiş ve atılacak (acil) adımların stratejik boyutlarını ifade etmeye gayret göstererek bir yol haritası çizilmeye çalışılmıştır.

Kapsamlı bir literatür incelemesiyle hazırlanan bu eserde çok disiplinli çalışmalar göz önüne alınarak bir sentez yapılmıştır. Böylelikle Ahilik Tipi Örgütlenme Modeli’nden sonra geliştirilmek istenen üretim modellerine yönelik kuram ve uygulamalar tarihsel süreçler dikkate alınarak incelenmiş; kümelenme temelli bir kalkınma programının Türkiye’ye özgü yol haritasını ortaya çıkarmak için gerekli bilgiler toplanmıştır..

Not: Hayat Yayınları ve İstanbul Teknopark ortak yayınıdır.

ISBN 9786051513553
Sayfa Sayısı 224 Sayfa
Baskı İlk basım.Baskı 2022
Cilt / Kağıt Karton Kapak
Basım Tarihi 2022
Yazar Prof. Dr. İsmail Hakkı Eraslan
Yayınevi Hayat Yayınları

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kargo alıcıya aittir. 300 TL ve üzeri kargo ücretsizdir.


Stokta olmayan ürünlerin tedarik süresi ortalama 2 iş günüdür. İmzalı gelen ürünlerde bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Kitapokur.com olarak kargolarımızı UPS Kargo ile göndermekteyiz.

Kargolar, kargo firmalarının yoğunluk durumuna göre 3 ile 8 gün içinde teslim edilmektedir.


Diğer sorularınız için hafta içi 9-18 saatleri arasında 0537 522 5230 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 0537 522 5230 numaralı hattımız aynı zamanda Whatsapp hattımızdır. Whatsapp üzerinden 7/24 mesaj atabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da olsa en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Çok Satanlar